The Sims 1: On holiday

22. února 2009 v 12:08 | Simsterka |  On holiday
Jde to opět velmi jednoduše, stačí zvednout telefon, zavolat do cestovky a za chvilku stojí u příjezdové cesty auto, které Vaše Simíky odveze do přístavu. Odtud pak následuje cesta lodí na prázdninový ostrov, kde si můžete vybrat určitou lokaci, v níž se hodláte zdržet. V každé části ostrova lze pochopitelně přenocovat, i když úroveň se trochu odlišuje. Někde jsou totiž apartmány či chatičky a jinde zase pouze stany či iglú. Pokud se Vám někde nebude líbit, stačí dojít k telefonu a nechat se odvézt do jiného úseku ostrova. Způsob přepravy a návštěv jednotlivých částí je v podstatě identický s downtownem datadisku Hot Date, protože prázdninový ostrov je vlastně pouhou modifikací nám dobře známého městského centra.

Celý ostrov je jinak rozdělen do třech hlavních tématických oblastí, přičemž každá má ještě další tři podoblasti. Dohromady tedy můžete navštívit 9 různých míst, kde strávíte se svými Simáky dovolenou.

Mě samotného nejvíce zaujala návštěva zasněžených hor. Asi proto, že sníh se v The Sims ještě neobjevil. Díky sněhu jsou tedy veškeré atrakce vcelku originální a přímo vybízejí k tomu, abyste je pořádně otestovali. Například pokud si vypůjčíte snowboard, můžete se projet po u-rampě a vyzkoušet své schopnosti a la Tony Hawk. Pochopitelně se asi nevyhnete nějakému tomu pádu, ale to k tomu prostě patří.

Když budete chtít v této oblasti přenocovat, máte na výběr mezi jakousi horskou chatou a noclehem v iglú. Samozřejmě záleží na vás, co si zvolíte, ale osobně doporučuji tu chatu (komu by se chtělo nocovat přímo ve sněhu, že?). Ubytování je vcelku jednoduchou záležitostí, stačí aby jeden člen vaší rodiny zašel na recepci, kde se zapíše a zaplatí příslušné poplatky. Tímto máte zaplacený pobyt na dalších 24 hodin. Pokud budete chtít odjet, nezapomeňte se na té samé recepci zase odhlásit, jinak by Vám zaúčtovali i poplatky na další den.

Pro každou oblast také platí, že se všude objevují maskoti, kteří dokáží Simíky pobavit a ještě více jim zpříjemnit tamější pobyt. Pokud si budete chtít z dovolené odvézt nějaký ten suvenýr, pak není nic snazšího než navštívit nějaký ten obchůdek s upomínkovými předměty či oblečením. V případě, že budete s vybavením jednotlivých lokací nespokojení, máte možnost (podobně jako v Hot Date) kompletně přebudovat celý prázdninový ostrov k obrazu svému nebo ho alespoň vylepšit. Fantazii se prostě meze nekladou a nezapomeňte, že každé sídliště má svůj vlastní prázdninový ostrov, takže můžete vyzkoušet celou řadu různých variant.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.